7 tipů, jak zabezpečit váš iPhone před útoky hackerů

Sdílej

Denně ukládáme celý svůj život do našich smartphonů. Ať už se jedná o sociální síte, či bankovní přístupy, e-mailové účty, kontakty a sms zprávy, osobní fotografie či videa a mnoho dalších medií. Dnes vám ukážeme pár dobrých typů jak více zabezpečit svůj Iphone před lidmi, kteří nemají váš obsah spatřit.
Iphone

1) PIN nebo otisk prstu

Zamykání obrazovky bude chránit vaše citlivá data a aplikace z nechtěného vměšování. Stačí jít do nastavení aplikace na vašem zařízení, pak na kartu Obecné a stisknout ID a přístupový kód zámku – odtud se budete moci obrátit buď na numerický PIN nebo dotykové ID, které snímá vaše otisky prstů. Pokud použijete numerický PIN vyhýbejte se dvěma nejčastějším a snadno uhodnutelným kombinacím: 0000 a 1234.

2) Nebo použijte delší heslo …

Chcete-li větší zabezpečení než čtyřmístný PIN – koneckonců, je tu šance jedna ku 10,000 že se někdo trefí hned na poprvé – můžete zvolit místo toho přístupové heslo. Chcete-li to provést, přejděte na nastavení aplikace, pak „dotykový ID & Přístupový kód“. To vám umožní vytvořit delší a složitější heslo s velkými a malými písmeny, číslicemi a jiných symbolů.

3) Sebedestrukce

Pokud opravdu chcete zastavit vetřelce pak můžete sdělit telefonu, aby odstranil všechna data, pokud si myslí, že se někdo snaží prolomit jeho zabezpečení. V rámci stejné stránky jako výše uvedená nastavení můžete povolit „vymazat data“ – telefon bude čistý po desátém nesprávném PINU.

4) Nastavení soukromí

Máte desítky aplikací nainstalovány na vašem telefonu, a všichny mají přístup k různým funkcím, nebo k datům na vašem telefonu: někteří mohou využít kameru, jiní mikrofon, někteří mohou dokonce prohlížet vaše fotografie. Budete-li dávat každé aplikaci povolení, je snadné ztratit přehled. Jděte do vaší aplikace Nastavení a klepněte na záložku „soukromí“. Zde si budete moci vidět, které aplikace mají které výsady.

5) Vypněte oznámení

Schopnost vidět přehled oznámení na zamčené obrazovce je užitečné, ale pokud to týká osobních nebo důvěrných údajů, pak byste mohli mít velké problémy. Pamatujte si, že se zobrazí obsah zpráv, které dostanete, kalendáře pro daný den a různé jiné věci.

6) Zakázat Siri

Stejně jako u oznámení, Siri mohou unikat data, i když je telefon zamknutý. Zastavit tento pokus o nechtěné šíření vašich dat do internetu je jít do nastavení, a pak „dotykový ID & heslo“ a nastavit „umožnit přístup, když je zamčený“ Siri na vypnuto.

7) Ukládání do prohlížeče

Předvyplnění je užitečná funkce, která dělá přesně to, co říká: kdykoli, kdy Safari vidí okno s dotazem na jméno, uživatelské jméno, heslo nebo kreditní kartu, vyplní je za vás. To je v pořádku, do té doby, než váš telefon není ve vašich rukou. Chcete-li jej vypnout, běžte do nastavení, obecné a „Hesla & Automatické vyplňování“.

Sdílej

Comments

comments

Mohlo by se vám líbit...