Facebook zakázal soukromý prodej zbraní na jejich sociálních sítích včetně Instagramu

Sdílej
Facebook zakázal soukromý prodej zbraní na jejich sociálních sítích včetně Instagramu

Facebook zakázal soukromý prodej zbraní na jejich sociálních sítích včetně Instagramu

Facebook v pátek změnil svou politiku. Společnost se chystá zakázat soukromý prodej zbraní na svých sociální sítích a na Instagramu. Společnost tvrdí, že je to zákaz pro uživatele ze sekce soukromého prodeje střelných zbraní.

Tato akce do značné míry ovlivňuje transakce, které se konají na Facebooku. Společnost bude povolovat pouze licencované obchodníky, kteří se snaží o prodej střelných zbraní na Facebooku.

Společnost uvedla, že má k dispozici systémy k přezkoumání a odstranění obsahu tohoto typu, který porušuje podmínky užívání a reklamy.
gun-facebook-dailytechnologee

Prezident Spojených států Barack Obama, státní zástupce Loretta Lynch a bezpečnostní útvary podávají velký tlak na společnost, aby zastavila tok Facebookových příspěvků, které se týkají zbraní na webu a Instagramu a to bez jakékoli přeběžné kontroly.

Společnost nikdy nebyla přímo zapojena do prodeje zbraně, jen Facebook sloužil jako fórum pro prodej zbraní.
fb-dailytechnologee
Tato nová politika také ovlivňuje Instagram, kterou společnost získala v roce 2012. Pro omezení prodeje pistolí na facebooku a na Instagram, společnost rovněž podnikla kroky už v roce 2014. V té době, sociální síť byla jedním z největších světových tržišť pro střelné zbraně.

Za poslední 2 roky, více a více uživatelů pomocí Facebook objevovali nové produkty, které následně kupovali nebo prodávali. Facebook je jedním z největších sociálních sítí s 1,04 miliardy aktivních uživatelů denně za měsíc prosinec 2015. 934 milionů mobilních uživatelů za den v průměru na 12 měsíců v roce 2015, 1,59 miliardy měsíčních aktivních uživatelů k 31. prosinci 2015 a 1,44 miliardy mobilních uživatelů měsíčně od prosince 2015. Přibližně 83,6 procent z Facebooku denně aktivních uživatelů, které jsou mimo Spojených států a Kanady, již facebook zakazuje prodej léčiv, marihuany a nelegálních drog na svém webu.

Sdílej

Comments

comments

Mohlo by se vám líbit...