Microsoft chce oživit trh se svými smart glasses

Sdílej

Microsoft chce oživit smart glasses na trhu

Microsoft chce oživit smart glasses na trhu


Nová studie výzkumu trhu specialisty Juniper Research ukazuje na více než 12 milionů spotřebitelů smart glasses lodní dopravy v roce 2020, s oživením trhu od roku 2017 působivými projektem HoloLens Microsoft.

HoloLens používá rozšířenou realitu (AR), která umožňuje nositelům manipulovat s okolním světem. Nemyslíme tím přímo doslova. Jedná se v podstatě o holografický podnět, který lze ovládat pomocí gestikulace. V demonstracích, jsme viděli, že HoloLens se používají pro více důvodů a to pro hraní her, práce (zvýšení produktivity), ale i ovládání systému, který může ovládat váš dům. Minecraft ukázalo demo na konferenci E3 v loňském roce.

Očekávání pro HoloLens jsou vysoká, pravděpodobně i přesto, že Google glasses, které – jsou technicky stále ve vývoji – Google má opět velký problém a mnozí spotřebitelé ztratili zájem si tyto brýle pořizovat.

Juniper ve spotřebitelských a podnikových smart glasses vidí velkou vizi a odhaduje příležitosti a prognózy v době 2016-2020, podrobně, smart glasses již poskytují celou řadu případů spotřebitelského užití, jako cyklista a atlet nebo i jakož silným přínosem napříč mnoha pracovišť třeba Recon Jet. Nejistota kolem jak by tato zařízení mohla být používána stále přetrvává.

Také prozkoumali, co je kámen úrazu u výzkumu, proč Google Glass nebyly schopny se sžít s běžným spotřebitelem a to je to, z čeho se poučit u projektu a jít dopředu. Hlavním důvodem selhání Glasses bylo, zaměřit se na používání Smart Glasse všude, což je příliš velký krok na změnu životního stylu pro mnoho lidí. Místo toho by se měli výrobci zaměřit na domácí použití, pokud se jedná o zvýšení prodeje a potávky spotřebitelů.

Tam, kde lze použít smart glasses v tuto chvíli je jednoznačně pracoviště, ve kterém výrobci je jako VUZIX, Atheer a dokonce i Google začínají vidět využití. Proč, zrovna podniky? Hands-free, přenos videa, rychlé vyhledávání informací a další mohou zvýšit produktivitu až o 200% na mnoha pracovištích, i když toto zrovna není obrovským lákadlem pro spotřebitele,“ poznamenal autor výzkumu James Moar. Ještě chvilku potrvá, než budeme smart glasses brát jako samozřejmost. Poskytují jedinečné schopnosti založené na faktu, které nemohou být replikovány pomocí smartphonu.

Myslíte si, že HoloLens pomůže oživit trh? Podělte se o své myšlenky v komentářích.

Sdílej

Comments

comments

Mohlo by se vám líbit...